KONST / Litografier / Mapp 12916331
*
nr 1291 6331
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Mapp, med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2019
kl 20:49:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 16:47:47
1
700 kr
25/11 19:38:42
2
900 kr
25/11 19:55:22
3
1.200 kr
25/11 19:55:51
4
1.200 kr
25/11 19:55:51
3
1.200 kr (Budbetjänt)
25/11 20:05:12
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Läs mer om Acke Oldenburg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke oldenburg grafiska blad gösta gierow litografier mapp nils g stenqvist philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:55
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:28
-
9033 Färglitografi
Peder Duke (1938-2003), Sverige. Dona . Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:28
*
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Acke Oldenburg
nr 1291 6331
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Mapp, med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/11 16:47:47 | 1 | 700 kr |
25/11 19:38:42 | 2 | 900 kr |
25/11 19:55:22 | 3 | 1.200 kr |
25/11 19:55:51 | 4 | 1.200 kr |
25/11 19:55:51 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
25/11 20:05:12 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Acke Oldenburg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke oldenburg grafiska blad gösta gierow litografier mapp nils g stenqvist philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:55
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:28 -
9033 Färglitografi
Peder Duke (1938-2003), Sverige. Dona . Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 20:28